خلاقیت در طراحی بسته بندی زعفران

خلاقیت در طراحی بسته بندی زعفران در ایران :

استفاده از هویت بصری اصیل ایرانی اولین نکته در طراحی این بسته بندی است. هویتی که امروزی شده و به دور از جزییات،به سادگی معرف محصول و در خدمت آن است. به قولی یک طرح امروزی است.

انجام و تکمیل این پروژه سه ماه به طول کشید که بیشتر این زمان، مربوط به بحث تحقیقات و بررسی بسته های موجود در بازار و رویکرد شرکت ها در حوزه بسته بندی زعفران بود.

در این طرح تمام کلیشه های مرسوم بسته بندی زعفران، از جمله در سایز، قطع بسته،‌ رنگ بندیو همچنین ساختار بسته تغییر داده شده است . روی بسته فقط دو کلمه درج شده است . یکی نام شرکت و دیگری وزن محصول . این ساده ترین حالت معرفی یک محصول است.

مشخص بون محصول از مهمترین خواسته کارفرما بوده و تاثیر مهمی بر انتخاب مشتری جهت اطمینان از کیفیت محصول (‌زعفران ) را ایجاد می کند. خواسته دیگر کارفرما طراحی یک بسته اقتصادی است(‌از جهت هزینه های تولید ) و لوکس متمایز با رقبا بوده است .

خلاقیت در طراحی جعبه مادر  :

طبق روال مرسوم در بازار، تمام بسته های زعفران بر روی یک کارتکس زعفران بصورت پرفراژ چیده شده و از یک بند آویز می شوند. اما در طراحی جعبه این محصول، باکس طلقی برای هر محصول در نظر گرفته شدکه هر باکس  ۱۲ تا ۲۴ عدد از این بسته را در خود جای می دهد.

 

خلاقیت در نمایش باکس زعفران در فروشگاه ها :

تغییر اساسی دیگر ،نوع نمایش محصول در فروشگاه ها می باشد. برای نمایش این محصول یک استند برای چهار باکس که چهار وزن اصلی را شامل میشد طراحی شد. تا هر یک از باکس های طلقی روی آن قرار گرفته و به راحتی در تمام فروشگاه ها و در قفسه نصب و نمایش داده شوند. این کار باعث نظم در چیدمان محصول و سهولت در استفاده برای فروشنده و جذابیت برای مخاطب شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *